Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Najpoznatije vrste lula

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost
avatar



Najpoznatije vrste lula Empty
PostajNaslov: Najpoznatije vrste lula   Najpoznatije vrste lula Empty01.02.13 21:47

BRIAR (bijeli vrijes)
Samo ime Briar nastalo je pogrešnim izgovorom francuske riječi bruyere. Bijeli vrijes je grm koji uglavnom raste na Mediteranu. Pravi Briar izrađuje se iz vrlo tvrdog, suhog korijena zrelog grma, koji može biti star do 250 godina. Jednom izabrano, korijenje se čisti, pregledava i čuva pod zemljom. Zatim se reže u kocke od kojih se izrađuje lula. Prvi stupanj u prozvodnji lule mora biti vrlo brižljivo odrađen. Nakon rezanja kocki, one se ponovno pregledavaju, kuhaju u vodi 12 sati i skladište šest mjeseci u sušionicama. Tada, i jedino tada, Briar se predaje proizvođaču. Nekada se svaka lula ručno obrađivala, međutim ubrzanim rastom potražnje prozvođači lula razvili su posebnu mašineriju koja dopušta racionalizaciju u dizajnu bez žrtvovanja visokog standarda potražnje. Danas postoji pet stupnjeva u proizvodnji glave Briara i 75 različitih operacija u cjelovitom procesu proizvodnje lule.

MEERSCHAUM (morska pjena)
Iz ovog materijala lule se izrađuju od početka 18. stoljeća. Meerschaum lule uglavnom potječu iz Turske gdje se materijal iskopava. To je zapravo mineral, kamen izgrađen od magnezija koji se može naći u zemlji na dubini od približno 10 metara. Kvaliteta ovog materijala jest u tome što je lagan i vrlo porozan, također, lako se rezbari. Meerschaum lule dobivaju divnu zlatno-smeđu boju kroz godine pušenja, što dodaje dodatnu ljepotu njihovom izgledu. Dakle kao i kod vina: što su starije, to su cjenjenije. Meerschaum lule mogu se naći i u drugim zemljama. Npr. Barling kompanija koristi Manx Meerschaum koji je tvrđi od turske verzije.

CORNCOB (lula od kukuruznog klipa)
Obično se povezuje s velikom zemljom pušenja, Amerikom. Kao što ime sugerira, lula se izrađuje od posebnog hibrida koji se uzgaja za izradu ove lule. Klipovi se suše oko dvije godine prije obrade. Od jednog klipa obično se izrade dvije lule. Takva je lula vrlo lagana i porozna i pri pušenju dodaje određeni okus duhanu. Ima relativno kratak rok trajanja što i nije veliki problem s obzirom na troškove izrade.

CLAY PIPE (glinena lula)
Ove su lule bile vrlo popularne u 19. stoljeću. Danas se uglavnom proizvode u dekorativne svrhe. Nekoliko se različitih vrsta gline miješa kako bi se dobila jednolična boja. Ove lule potječu iz Engleske, Nizozemske, Belgije i Francuske. Jedan od najpoznatijih primjeraka glinene lule izrađen je u nizozemskm mjestu Goudi. Glinene lule nisu skupe ali su prilično krhke. Glina daje zemljani okus duhanu, što je prilično neobično ali ugodno.

Izvor
[Vrh] Go down
Taras
Peče me jezik
Peče me jezik
Taras


Broj postova : 417
Join date : 10.10.2012
Age : 29
Lokacija : Serbia/Surcin
Omiljeni duhani : Crni Kapetan,Larseni,Latakije...

Najpoznatije vrste lula Empty
PostajNaslov: Re: Najpoznatije vrste lula   Najpoznatije vrste lula Empty10.03.13 16:33

BRIAR (bijeli vrijes)
Najpoznatije vrste lula Sam0914a
MEERSCHAUM (morska pjena)
Najpoznatije vrste lula Izdelavapip022
CORNCOB (lula od kukuruznog klipa)
Najpoznatije vrste lula Corncob
CLAY PIPE (glinena lula)
Najpoznatije vrste lula English-Clay-Pipe_01
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Najpoznatije vrste lula Empty
PostajNaslov: Re: Najpoznatije vrste lula   Najpoznatije vrste lula Empty10.03.13 20:26

Htio bih samo napomenuti da se baš i ne slažem sa "Ima relativno kratak rok trajanja što i nije veliki problem s obzirom na troškove izrade." za corncobicu, s obzirom da ako se prema njoj odnosiš kak se spada, traje kolko god treba. Samo treba paziti da se ne stvara cake, zato što on na cobici smeta, a ne da pomaže.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
Taras
Peče me jezik
Peče me jezik
Taras


Broj postova : 417
Join date : 10.10.2012
Age : 29
Lokacija : Serbia/Surcin
Omiljeni duhani : Crni Kapetan,Larseni,Latakije...

Najpoznatije vrste lula Empty
PostajNaslov: Re: Najpoznatije vrste lula   Najpoznatije vrste lula Empty12.03.13 19:13

Kako kome Wink ,sve je u sustini lepo a i dobro.Meni se iskreno svidjaju ove od gline male a i galantne su i lakse je obesiti o usta i uzivati.A za ovaj klip kukuruza tu i tamo to kad bude kriza pa onda malo da ljedemo i kukurza da cuvamo pa da pravimo kad zagusti.....
[Vrh] Go down
Desamp
Peče me jezik
Peče me jezik
Desamp


Broj postova : 344
Join date : 27.10.2012
Age : 56
Lokacija : Beograd-Rio de Žarkovo

Najpoznatije vrste lula Empty
PostajNaslov: Re: Najpoznatije vrste lula   Najpoznatije vrste lula Empty12.03.13 20:10

Taras je napisao/la:
Kako kome Wink ,sve je u sustini lepo a i dobro.Meni se iskreno svidjaju ove od gline male a i galantne su i lakse je obesiti o usta i uzivati.A za ovaj klip kukuruza tu i tamo to kad bude kriza pa onda malo da ljedemo i kukurza da cuvamo pa da pravimo kad zagusti.....
Ne bi rekao da su glinene lule male-kratke, glina se dosta greje pa joj je potreban duži vrat.
[Vrh] Go down
Taras
Peče me jezik
Peče me jezik
Taras


Broj postova : 417
Join date : 10.10.2012
Age : 29
Lokacija : Serbia/Surcin
Omiljeni duhani : Crni Kapetan,Larseni,Latakije...

Najpoznatije vrste lula Empty
PostajNaslov: Re: Najpoznatije vrste lula   Najpoznatije vrste lula Empty13.03.13 19:24

Pa kolko sam reko nisam,rekao da im je mali kamis.Ali iskreno jesam nes mislio ali moze i ovako, glava da bude od gline a,kamis od drveta ili cega vec. To jest govorim o ovome Smile

Najpoznatije vrste lula 302.001

Najpoznatije vrste lula 1309513329
[Vrh] Go down
Desamp
Peče me jezik
Peče me jezik
Desamp


Broj postova : 344
Join date : 27.10.2012
Age : 56
Lokacija : Beograd-Rio de Žarkovo

Najpoznatije vrste lula Empty
PostajNaslov: Re: Najpoznatije vrste lula   Najpoznatije vrste lula Empty14.03.13 17:04

E, to je nešto drugo, ja sam mislio na one što su cele od gline.
[Vrh] Go down
Taras
Peče me jezik
Peče me jezik
Taras


Broj postova : 417
Join date : 10.10.2012
Age : 29
Lokacija : Serbia/Surcin
Omiljeni duhani : Crni Kapetan,Larseni,Latakije...

Najpoznatije vrste lula Empty
PostajNaslov: Re: Najpoznatije vrste lula   Najpoznatije vrste lula Empty15.03.13 16:23

Aha da,da ok sve moze! puffy
Najpoznatije vrste lula Images?q=tbn:ANd9GcRsZPsL-VUe1zQDZIxFguHcsvKilB35cf0YQrvVRUxrZNY3Yf9-og
[Vrh] Go down
Sponsored content





Najpoznatije vrste lula Empty
PostajNaslov: Re: Najpoznatije vrste lula   Najpoznatije vrste lula Empty

[Vrh] Go down
 
Najpoznatije vrste lula
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Vrste duhana za lulu
» Lula od oraha
» Nepoznata lula
» Nepoznata lula

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Lule-
Forum(o)Bir: