Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Mac Baren: Dark Twist Roll Cake

Go down 
+26
Ignoro
Slajs
v.milan
G.S.Patton
Rakija
oliohardi
leonhardy
Majka
TheDude
MordechajRT
picipl
PipeCro
gstaraz
foksieloy
samper
fićo
kamarad igorrr
Desamp
milo
Darko
savate
ssekir75
Leo
imnik
dean
bayro
30 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Info
Gost
avatar



Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty
PostajNaslov: Mac Baren: Dark Twist Roll Cake   Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty12.03.08 21:24

Sastav: Virginia i Cavendish
Jakost: lagano do eventualno srednje
Pakiranje: preporučam limenku, duže zadržava vlagu. U vrečici znaju prodati već malo presuho.

Dojam:
Tanko narezani "žetoni" ;o))))) koji okolo imaju virginiju, a u sredini cavendish. Izgledaju kao tanko narezane suhe smokve. Miris u kutiji je kao mješavina duhana i, njabliže rečeno, grožđica. Vjerojatno ima i nešto malo dodane umjetne arome, ali nije strašno. Neki kažu da ima i periquea, ne bih znao.
Običavam flake duhane "razmrviti" trljanjem između dlanova. Tako da mi je recept - 2 žetona prvo punjenje + 2 drugo + 1 treće.
E sad mala ograda - kako sam pauzirao s pušenjem neko vrijeme, kutija mi je stajala doma, tako da se duhan osušio taman da bude taman. ;o)))
Sjećam se da mi je taj duhan prije opako znao grgljati i zato sam ga pušio isključivo u lulu s filterom. Kao svi Barenovi duhani, ako su vlažni, znaju jako opeć jezik. No kako je meni ovo odstajalo, pušilo se super, bez ikakvi žarenja na jeziku. Ali i pazio sam sporim pušenjem tako da mi se par puta ugasila lula (uostalom, odavno mi je pušenje s jednim paljenjem prestalo biti ego trip). Lula je trajala preko sat vremena.
Meni je dosta teško opisivati okuse, nekad mi to malo i ide na živce tipa ima okus po anisu s malom dozom meda, ali lijepo zaokruženo ... ovo jednostavno ima okus po duhanu, umjetna aroma se vrlo malo osjeti, a okus je konzistentan od početka do kraja. Bar meni. I to neka gorko slatka mješavina (nema traga kiselosti).
Čitam da neki to puše samo da presaviju žetone, pogotovo na otvorenom, ali da je onda i tendencija toplijeg dima i pečenja jezika. Ne znam, nisam probao.
Iako nisam Mac Barenov fan, i draže su mi latakije, ovo mi je vrlo dobar duhan.
Preporuka, ali operez: prebrzo pušenje kao šmirglom preko jezika i nepca.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17165
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Dark Twist Roll Cake   Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty12.03.08 23:43

Znao sam "odlikaše" koji bi te "žetone" ili "gavrilovićku" znali slagati u lulu, žeton po žeton, s time da su gornja dva smrvili da lakše mogu zapaliti. Meni je to uvijek djelovalo malo suludo, no oni su tvrdili da je ta metoda sjajna i da duhan vrlo ravnomjerno gori.
Dobro, za tu metodu valja imati lulu dosta široke glave, recimo "pot" ili kakvu lijepu "Ardor" pipu, pa se slikaš za Jubito!
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Dark Twist Roll Cake   Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty13.03.08 8:34

Ja sam to davno probao kao medju ostalim i sve Mac Kisele duhane i znam da nisam bil odusevljen njim.
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
Gost
Gost
avatar



Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Dark Twist Roll Cake   Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty13.03.08 22:26

Mali update: upravo pušikam Dark twist u BC - bez filtera s vrlo tankim cakeom. I grglja li ga grglja... I gricka za jezik, gricka. Okus manje više isti, iako mi se čini kiseliji. Definitivno mi je bolje u Petersonki s filterom. Za Mac Barene je vjerojatno potrebna pipa s boljim cakeom.
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3163
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Dark Twist Roll Cake   Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty03.02.11 23:12

Danas malo prelistavajuci forum naleteh na ovu staru temu.
Ovo je duhan za koji sam od ne malog broja ljudi cuo da ga vole.
Meni iskreno nije se svideo na prvu loptu jer je bio prevlazan, no kad se prosusio i te kako sam uzivao u njemu.
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Dark Twist Roll Cake   Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty04.02.11 23:02

To je dobar duhan, ima neku egzotično začinjenu notu.
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Dark Twist Roll Cake   Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty05.02.11 2:37

bayro je napisao/la:
Znao sam "odlikaše" koji bi te "žetone" ili "gavrilovićku" znali slagati u lulu, žeton po žeton, s time da su gornja dva smrvili da lakše mogu zapaliti. Meni je to uvijek djelovalo malo suludo, no oni su tvrdili da je ta metoda sjajna i da duhan vrlo ravnomjerno gori.
Dobro, za tu metodu valja imati lulu dosta široke glave, recimo "pot" ili kakvu lijepu "Ardor" pipu, pa se slikaš za Jubito!

bayro, ja sam tako pusio three nuns i to zaista radi bez problema, stavise duvan gori ravnomerno i ne gasi se. dt nisam tako pusio jer tada nisam imao lule u kojima bi zetoni mogli da stanu celi.
[Vrh] Go down
savate
Peče me jezik
Peče me jezik
savate


Broj postova : 486
Join date : 14.12.2009
Lokacija : Zagreb

Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Dark Twist Roll Cake   Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty05.02.11 11:02

Svojevremeno mi je to bio omiljeni duhan, ali nakon neznam kolko, popušenih piksi, počeo me gristi za jezik. Ipak je to uglavnom raznorazna virginia i treba biti oprezan.

U svakom slučaju, iako je aromatiziran pitaj boga čime, kao i svi MacBareni, nikavi slatkasti okusi se u njemu ne osjete osim virginie, i stvarno jako dobar duhan s okusom,... po duhanu!!!

Što se tiče punjenja, ja sam ga uvijek izmrvio i napunio lulu. tako najravnomjernije gori šta god tko rekao. Na filmiću koji je Dam-Dam postao ___ [You must be registered and logged in to see this link.] ____ , jedan od menadžera mac barena pokuzuje kao se puni lula sa tim duhanom, a ujedno u jednom od tih filmića pokazano kako se rolaju, ručno "kobase" za roll cake!!
[Vrh] Go down
http://www.steadicam.tk/
Darko
Peče me jezik
Peče me jezik
Darko


Broj postova : 497
Join date : 17.04.2011
Age : 51
Lokacija : Zagreb

Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Dark Twist Roll Cake   Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty23.06.11 1:14

bayro je napisao/la:
Znao sam "odlikaše" koji bi te "žetone" ili "gavrilovićku" znali slagati u lulu, žeton po žeton, s time da su gornja dva smrvili da lakše mogu zapaliti. Meni je to uvijek djelovalo malo suludo, no oni su tvrdili da je ta metoda sjajna i da duhan vrlo ravnomjerno gori.
Dobro, za tu metodu valja imati lulu dosta široke glave, recimo "pot" ili kakvu lijepu "Ardor" pipu, pa se slikaš za Jubito!

Evo probao sam to u XXL Papa Štrumf šeflju i moram priznati da se razvija sjajna aroma i sporo gori, probaj!
Da, popušio do kraja, gori pomalo i daje sve što ta mješavina može dati... pušio je od 1:14-2:26 i ima još malo.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17165
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Dark Twist Roll Cake   Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty23.06.11 9:27

Da, za XXL lule by Papa Štrumf bi to bilo taman, jer drugi duhani na otvorenom prostoru u njima vrlo brzo gore. Trebam nabaviti taj Dark Twist i probati - ne bi trebalo biti loše! Cool

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Darko
Peče me jezik
Peče me jezik
Darko


Broj postova : 497
Join date : 17.04.2011
Age : 51
Lokacija : Zagreb

Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Dark Twist Roll Cake   Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty24.06.11 7:42

Ovaj sistem sa žetonima je dosta otporan za ono kad se lula ugasi, kad se ne stigne popušiti.... pripali se opet za pola dana i nije suho ko barut, lijepo se puši dalje.
[Vrh] Go down
milo
Oblak dima
Oblak dima
milo


Broj postova : 1413
Join date : 02.04.2010
Age : 46
Lokacija : POSTOJNA-Slovenija
Omiljeni duhani : MB HH Dark Fired, Dan tabak Salty dogs, GH Ennerdale flake

Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Dark Twist Roll Cake   Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty19.12.12 9:00

Posjetila majka sa penzijonerima Zagreb i skoknula kod Goge.Donesla mi 100g limenku Mac Baren Dark Twist.Limenka je bila fino vakumirana . Virginija okolo žetona bila je ok ali cavendish usredini je suh ko barut ,tako da kad stisneš žeton ,padne van.
Dali je to obično i tako mora bit ili je presuv ?
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Dark Twist Roll Cake   Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty19.12.12 10:54

hm...

meni se ovo nije dogadjalo, probaj par komada malo ovlaziti pa vidi da li ima razlike.
[Vrh] Go down
Desamp
Peče me jezik
Peče me jezik
Desamp


Broj postova : 344
Join date : 27.10.2012
Age : 55
Lokacija : Beograd-Rio de Žarkovo

Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Dark Twist Roll Cake   Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty19.12.12 16:37

U prošlu subotu sam, na druženju lulaša, probao Dark Twist iz limenke otvorene i trošene oko mesec dana i bio je ravnomerno vlažan. Za mene, neukog početnika u otkrivanju aroma i tumačenje karakteristika, bio je vrlo prijatan, ni jak ni bezličan... mislim, onako, taman za moj ukus.
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Dark Twist Roll Cake   Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty24.10.13 19:28

Meni je ovaj duhan krasan primjer jednog večernjeg, možda čak i zimskog, duhana za dnevnu sobu. Med, grožđice, ali ne previše napadno, sporo i lijepo gori u većoj stanwelici, ukućani su zadovoljni.
Po dvije rolice savijem poprek, lagano protrljam i rahlo napunim lulu i tako dva puta.
Rado mu se vraćam. puffy 
[Vrh] Go down
milo
Oblak dima
Oblak dima
milo


Broj postova : 1413
Join date : 02.04.2010
Age : 46
Lokacija : POSTOJNA-Slovenija
Omiljeni duhani : MB HH Dark Fired, Dan tabak Salty dogs, GH Ennerdale flake

Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Dark Twist Roll Cake   Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty25.10.13 12:33

dobar je ,samo mene je grickao ko lud.Mac bareni mi ne leže osim navy flake i dark fired (imam ga jednu kilu na lageru)
[Vrh] Go down
fićo
Peče me jezik
Peče me jezik
fićo


Broj postova : 372
Join date : 29.07.2013
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Irish Flake, 4N BHT, MM965 ,Ashton Artisans blend,glen piper,McB Danac

Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Dark Twist Roll Cake   Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty25.10.13 13:29

Hm...ime mu zvuči vrlo primamljivo..Al neznam za Mc Baren..mučio sam se sa plumcakeom a kak bum tek s ovim?No svejedno ču ga probat;-)
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Dark Twist Roll Cake   Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty25.10.13 14:15

milo je napisao/la:
dobar je ,samo mene je grickao ko lud.Mac bareni mi ne leže osim navy flake i dark fired (imam ga jednu kilu na lageru)
Mene je mučio dok nisam skužio kako ga napuniti... otprilike kao i flake, rahlo. U većim lulama razvije bolju aromu i gorivost. A nije bezveze da sam rekao u dnevnoj sobi u zimskoj večeri... kad je čovjek opušten i zadovoljno pućka... polako... dim po dim... polako... srk zelenog čaja... pa još lakše... polako....zzzzzz. puffy 
[Vrh] Go down
samper
Prva lula
Prva lula
samper


Broj postova : 42
Join date : 22.02.2013
Age : 54
Lokacija : Rovinj
Omiljeni duhani : MB: Navy Flake, Scottish Mixture, Dark Twist Roll Cake; Robert Mc Connell Oriental + McClelland Drama Reserve 1:1, McClelland Classic Samsun

Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Dark Twist Roll Cake   Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty23.01.14 15:51

Meni je ovo izvrsna mješavina! Puna okusa, mirisa, srednje jaka. Miris iz limenke je vrlo blag, mene podsjeća na suhe rajčice (vjerojatno to neki opisuju kao kečap) i smokve, slično Irish Oaku, gdje sam to pripisao perique-u, no sad nisam siguran da li je to bio miris dobro odležale virginije, ili periquea. U svakom slučaju, meni je ugodan, no ne podsjeća me na grožice. Ono što mi je bolje nego kod Irish Oaka, je to da taj miris osjećam i kao okus, i to takav da traje do samog kraja lule. Na trenutke se osjeti okus pekmeza od šljive, čak i zrakom sušenog domaćeg ombola(!) i još puno drugih aroma koje još nisam uspio razvrstati. Dim je dosta suh i poželjno je imati čašu vode. Bez obzira na povremeno podsjećanje na šljive, duhan uopće nije presladak, nego taman. Na kraju lule (cca 5-6 diskova u db) potpuno sam opušten, no ne udara brzo i jako kao Irish Oak. Arome najbolje dolaze do izražaja kod stvarno polaganog pućkanja i samo presavijenih diskova.
Što se tiče peckanja jezika, s ovim duhanom apsolutno nemam problema, no moram naglasiti da pušim s filterom, premda kod nekih drugih duhana ni to nije moglo problem riješiti u cjelosti.

Od negativnih strana:
Kod punjenja presavijenim diskova duhan se često gasi, iako se poslije relativno lako zapali. Miris virginije mi samo donekle paše, no uglavnom ga osjetim tek nakon pušenja i ponovnog ulaska u sobu. Aroma se zapravo dosta uvuče u lulu i osjeti se i kada se puni neki potpuno drugačiji duhan, pa na to treba pripaziti, inače smeta jer svi duhani počnu imati okus na Dark Twist. To je malo nezgodno, jer i ovaj duhan i MacBaren Scottish najbolje doživaljvam iz jedne Design Berlin lule (relativno visoka s konusnim završetkom žarnice) , a kako Dark Twist preuzme lulu, Mixture ne dolazi do izražaja. Također mi je to jedna od aroma koja mi je toliko upečatljiva da je gotovo mogu osjetiti kad je se prisjetim, pa mi to nije duhan za prečesto pušenje, tj. povremeno zatrebam odmor od njega. Na kraju krajeva, shvatio sam jedno: kao početnik sam običavao otvoriti jedno pakiranje, pušio ga do kraja, pa prešao na sljedeće, inače bi mi se duhan presušio. Sada kada sam našao način da spriječim prerano sušenje duhana (odgovarajuća mala pakiranja staklenki) imam otvoreno više pakiranja, pa mogu mijenjati duhane i uživati u izmjenama okusa i mirisa. Otprilike kao što ni svaki dan ne želim jesti istu hranu, koliko god dobra bila, tako je i s duhanom.

Ukratko, po meni mješavina za svaku preporuku.
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Dark Twist Roll Cake   Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty25.01.14 9:55

Meni nema ništa aromatično u ovom duhanu, ali nemojte me streljati ako sam u krivu. Dobar je to duhan.
[Vrh] Go down
samper
Prva lula
Prva lula
samper


Broj postova : 42
Join date : 22.02.2013
Age : 54
Lokacija : Rovinj
Omiljeni duhani : MB: Navy Flake, Scottish Mixture, Dark Twist Roll Cake; Robert Mc Connell Oriental + McClelland Drama Reserve 1:1, McClelland Classic Samsun

Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Dark Twist Roll Cake   Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty26.01.14 21:21

Mislim da kod doživljaja duhana nema pravog i krivog,po meni je to prilično subjektivna stvar, naravno nakog određenog iskustva. Znam da mi se sviđa, a znaš i ti -to je ipak najvažnije.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Dark Twist Roll Cake   Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty27.01.14 20:17

Ime ovoh duhana me podsjeća na čokoladu, jel ima ikakve veze sa njom? Very Happy
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Dark Twist Roll Cake   Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty27.01.14 20:26

Upravo u Hilsonici! Pa, u stvari nema sa čokoladom, malo meda, grožđica.... nije loše...uopće nije loše Cool Cool Cool 
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Dark Twist Roll Cake   Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty28.01.14 9:05

Ime dolazi od Mac Barenovskog cavendisha, koji je crn.

[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
fićo
Peče me jezik
Peče me jezik
fićo


Broj postova : 372
Join date : 29.07.2013
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Irish Flake, 4N BHT, MM965 ,Ashton Artisans blend,glen piper,McB Danac

Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Dark Twist Roll Cake   Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty08.03.14 10:38

Neplanirano ga uzeo u Frankopanskoj.Frčkava otvori ormar s duhanima i stoji kraj mene bounce  ko da bum nekaj ukral...pa sam ga ozeo onak na prvu bez razmišljanja.Upravo ga pušim u većoj bentici i dosta sam zadovoljan...Jako fino gori a na jezikogrisce nisam naletio.Jedina zamjerka je to što nema burleya
Fina slatkasta aroma virginije i ne bih ga svrstao među aromatike..jednostavno mi ne prelazi tu granicu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Dark Twist Roll Cake   Mac Baren: Dark Twist Roll Cake Empty

[Vrh] Go down
 
Mac Baren: Dark Twist Roll Cake
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Moj prvi cake
» DIY crumble cake how-to?
» RMC Scottish cake
» McClelland: 5100 - Red Cake

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Aromatici-
Forum(o)Bir: