Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Iskustva i dojmovi nakon pola godine lulanja

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
FrancoRi
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
FrancoRi


Broj postova : 234
Join date : 09.01.2024
Age : 38
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Mac Barren OC, Navy Flake, amphora no2. Peterson 3 y.o. virginia mixture, holmer knudsen's

Iskustva i dojmovi nakon pola godine lulanja Empty
PostajNaslov: Iskustva i dojmovi nakon pola godine lulanja   Iskustva i dojmovi nakon pola godine lulanja Empty24.08.24 22:11

Prošlo je malo više od 7 mjeseci da sam član ove, nazvao bih, subkulture pa se odlučih iznjeti dojmove. Nadam se da nije protivno pravilima, ukoliko je, molim da se izbriše ovaj thred.

Dakle, tamo negdje u siječnju(januaru) dobio sam po drugi put svoju prvu lulu. Prvi pokušaj sa peterson straight billiard nije dobro prošao. Imao sam 23 godine i nisam očito bio spreman.

Uz lulu je dosao Mac Baren Original Choise i sam po sebi mi se svidio. Nisam znao ništa, lula mi se nakon upušavanja stalno gasila i pripaljivao sam je i desetak puta po pušenju. To me jako frustriralo i bio sam na rubu (ponovnog) odustajanja. Na svu sreću supruga koja mi je i poklonila lulu je našla Gorana na youtubeu (srpskog lulaša) koji je meditativnim glasom i pasioniranom predanošću luli vratio moje strpljene.

Na forumu sam upoznao divne ljude koji su bili jako pristupačni i vodili me kroz odabire lula i duha a.
Posebno bi tu istaknuo Nikšu koji je stvarno imao strpljenja i volje i sve mi potanko objasnio. Čak smo uspjeli i tradetati neke duhane iako smo udaljeni nekih 150 kilometara.

Kod mene u Rijeci je teško doći do duhana, a još teže do pribora, tako da sam prvi tamper i prve držače i stalke za lulu na kraju napravio sam.

Iako sam počeo s aromaticima, danas podjednako, ako ne i više, pogotovo zadnjih dana pušim latakijske mješavine i virginia/perique.

U tih 7 mjeseci skupio sam 7 lula, ako ne računamo onaj promašaj s Aliexpressa gdje sam za sitan novac brzopleto kupio lulu od sumnjivog drva koju na kraju nisam nikada ni pripalio.

Još uvijek sam nov u ovome i neiskusan pa mi je drago da sam se povezao, makar tekstualno i sa Goldwoodom i Bayrom koje mogu maltretirati po pitanju iskustava.

Nastavit ću se družiti sa vama virtualno, a nadam se i uživo, ako vrijeme bude dozvolilo pa se pojavim na nekom druženju.

Hvala svima na pomoći u ovih prvih malo više od pola godine.

bayro, Sokreos, Polerouter, v.milan, Nikša, Vortimejovrh, PurgerVž and like this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17404
Join date : 15.01.2008
Age : 68
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Iskustva i dojmovi nakon pola godine lulanja Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva i dojmovi nakon pola godine lulanja   Iskustva i dojmovi nakon pola godine lulanja Empty25.08.24 9:40

Samo daj, svako ovakvo iskustvo je dragocjeno.

Gorana Stankovića znam, veliki je promotor pušenja lule na ovom našem CBHS govornom području, zna o čemu govori i svaka mu čast na tome i njegovom angažmanu.
A što se tiče gnjavaže, budi ozbiljan, Crikvenica i Rijeka nisu baš nešto udaljene, kada padnu malo ove pasje vrućine, navratiti ćeš do mene, pa ćemo zadimiti i proćakulati o svemu i svačemu! bayro

Ima lišća svake vrste i duhana i čaja, a ima i drugih medicina, prema tome.... puffy

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Sokreos, v.milan, Nikša, Vortimejovrh and PurgerVž like this post

[Vrh] Go down
Goldwood
Prva lula
Prva lula
Goldwood


Broj postova : 61
Join date : 18.05.2024
Age : 60
Lokacija : United Kingdom
Omiljeni duhani : Sve osim virginie

Iskustva i dojmovi nakon pola godine lulanja Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva i dojmovi nakon pola godine lulanja   Iskustva i dojmovi nakon pola godine lulanja Empty25.08.24 11:03

[You must be registered and logged in to see this link.] A mogu li i ja kad navratim doma ??
Franka sam upoznao ovog ljeta i bilo mi je cast i veliko zadovoljstvo zadimiti sa njim.

bayro and FrancoRi like this post

[Vrh] Go down
FrancoRi
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
FrancoRi


Broj postova : 234
Join date : 09.01.2024
Age : 38
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Mac Barren OC, Navy Flake, amphora no2. Peterson 3 y.o. virginia mixture, holmer knudsen's

Iskustva i dojmovi nakon pola godine lulanja Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva i dojmovi nakon pola godine lulanja   Iskustva i dojmovi nakon pola godine lulanja Empty25.08.24 15:43

[You must be registered and logged in to see this link.] samo neka odu ovi stranih tablica pa se ja dovucem Smile

bayro likes this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17404
Join date : 15.01.2008
Age : 68
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Iskustva i dojmovi nakon pola godine lulanja Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva i dojmovi nakon pola godine lulanja   Iskustva i dojmovi nakon pola godine lulanja Empty25.08.24 17:58

Goldwood je napisao/la:
[You must be registered and logged in to see this link.]   A mogu li i ja kad navratim doma ??
Franka sam upoznao ovog ljeta i bilo mi je cast i veliko zadovoljstvo zadimiti sa njim.

Naravno. Kakva su to pitanja uopće? puffy

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Nikša and Goldwood like this post

[Vrh] Go down
Sponsored content





Iskustva i dojmovi nakon pola godine lulanja Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva i dojmovi nakon pola godine lulanja   Iskustva i dojmovi nakon pola godine lulanja Empty

[Vrh] Go down
 
Iskustva i dojmovi nakon pola godine lulanja
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» sakupilo se za godinu i skoro pola godine
» prvi dojam nakon punjenja i paljenja moje prve lule
» Iskustva sa Stanwellom

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: