Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 URADI SAM: Polish wax

Go down 
+11
amaru
Elvis Beba
LenkoSmrk
misterno
ibublic
Davorin
Suspiria
sinus
Antiša
Matko
Lodir
15 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Lodir
Peče me jezik
Peče me jezik
Lodir


Broj postova : 377
Join date : 26.11.2011
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : SAV Special Tobacco, CD Three Friars, ORL Golden Sliced, McB Virginia N°1, PTR Irish Oak

URADI SAM: Polish wax Empty
PostajNaslov: URADI SAM: Polish wax   URADI SAM: Polish wax Empty18.02.13 15:42

Danas sam odlucio malo posvetiti dan osvjezavanju svojih lula, a kako nemam nikakav poseban vosak ili pastu za poliranje odlucio sam napraviti vlastitu Laughing

Kopajuci po netu naletio sam na zanimljiv clanak u kojem je opisana izrada paste za poliranje lula na bazi voska pa sam odlucio napraviti svoju verziju tutoriala Very Happy

POTREBNO: pcelinji vosak (kupljen na placu za 13kn), maslinovo ulje i dobra volja!

URADI SAM: Polish wax Sastojci


1. korak: naribamo vosak na komadice da se lakse otopi

URADI SAM: Polish wax Vosak


2. korak: umijesamo 1/4 voska i 3/4 ulja (moze ici i vise ulja po zelji, pr. 1/5 voska i 4/5 ulja).

URADI SAM: Polish wax Vosak-u-ulju


3. korak: kuhanje

Na laganoj vatri zagrijemo vodu i u nju stavimo zdjelicu u kojoj cemo otopiti vosak u ulju. Smjesu lagano mijesamo dok ne postane homogena (sav vosak se otopi).

URADI SAM: Polish wax Kuhanje


4. korak: dobivenu smjesu potrebno je preliti u posudicu u kojoj ce stajati (do godinu dana, 2 godine u frizideru) !! PAZI VRUCE!!

URADI SAM: Polish wax Preliveno


5. korak: kako se smjesa hladi na rubovima brze nego u sredini potrebno je povremeno mijesanje kako bi ocuvali homogenost smjese dok se hladi

URADI SAM: Polish wax Mijesanje


Nakon sto se smjesa ohladi mozete ju koristiti za "poliranje" - bolje receno osvjezivanje vasih starih lula i usnika. Vrlo mala kolicina je dovoljna za premazati lulu i usnik te je kasnije potrebno samo ispolirati lulu pamucnom krpicom (ja za to koristim stare carape, ciste naravno lol! ). Kako ce vam ruke biti masne kasnije mozete slobodno rastrljati smjesu po dlanovima, cak se moze koristiti umijesto labela za usta - ovo objasnite curi/zeni/mami i vrlo rado ce vam prepustiti kuhinju Fučkanje Takodjer mirisi fantasticno.

Gotova smjesa izgleda ovako:

URADI SAM: Polish wax Gotovo




Slike rezultata mozete vidjeti na mojoj staroj montebello lulici:

PRIJE:
URADI SAM: Polish wax Montebello

POSLIJE:
URADI SAM: Polish wax Montebello-after


Zadnja promjena: Lodir; 18.02.13 16:22; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
http://www.andrejboziconline.com
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 41
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

URADI SAM: Polish wax Empty
PostajNaslov: Re: URADI SAM: Polish wax   URADI SAM: Polish wax Empty18.02.13 15:51

bravo, Lodir! odlično odrađeno i krajnje nadahnjujuće. imam ogromni blok pčelinjeg voska, a maslinovog ulja (domaćeg) nikad više. Very Happy
[Vrh] Go down
Lodir
Peče me jezik
Peče me jezik
Lodir


Broj postova : 377
Join date : 26.11.2011
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : SAV Special Tobacco, CD Three Friars, ORL Golden Sliced, McB Virginia N°1, PTR Irish Oak

URADI SAM: Polish wax Empty
PostajNaslov: Re: URADI SAM: Polish wax   URADI SAM: Polish wax Empty18.02.13 15:52

Hvala Smile Nevjerojatno je kako boja na vrijesu "ozivi" nakon ovakvog tretmana, cudo jedno
[Vrh] Go down
http://www.andrejboziconline.com
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 39
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

URADI SAM: Polish wax Empty
PostajNaslov: Re: URADI SAM: Polish wax   URADI SAM: Polish wax Empty18.02.13 16:05

Odlično izgleda. Very Happy

Javi samo kako izgleda lula nakon par pušenja, konkretno nestane li sjaj nakon baratanja rukama.
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
Lodir
Peče me jezik
Peče me jezik
Lodir


Broj postova : 377
Join date : 26.11.2011
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : SAV Special Tobacco, CD Three Friars, ORL Golden Sliced, McB Virginia N°1, PTR Irish Oak

URADI SAM: Polish wax Empty
PostajNaslov: Re: URADI SAM: Polish wax   URADI SAM: Polish wax Empty18.02.13 16:14

Vjerujem da nestane, dio udje u drvo a dio se skine sa povrsine, mislim da bi moglo u principu svaki puta sve dulje i dulje trajati. Vrijeme ce reci Very Happy
[Vrh] Go down
http://www.andrejboziconline.com
sinus
Oblak dima
Oblak dima
sinus


Broj postova : 1570
Join date : 20.10.2010
Age : 61
Lokacija : G point
Omiljeni duhani : U vječitoj potrazi za istim

URADI SAM: Polish wax Empty
PostajNaslov: Re: URADI SAM: Polish wax   URADI SAM: Polish wax Empty18.02.13 16:24

Bravo Lodir!!
Ćini mi se da će sada svi polirati lule,a pčelari trljaju ruke zbog prodaje voska!!

Moglo je to i u temu "kuham i smimam"!! devil
[Vrh] Go down
Lodir
Peče me jezik
Peče me jezik
Lodir


Broj postova : 377
Join date : 26.11.2011
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : SAV Special Tobacco, CD Three Friars, ORL Golden Sliced, McB Virginia N°1, PTR Irish Oak

URADI SAM: Polish wax Empty
PostajNaslov: Re: URADI SAM: Polish wax   URADI SAM: Polish wax Empty18.02.13 16:25

sinus je napisao/la:
Moglo je to i u temu "kuham i smimam"!! devil


To me i inspiriralo lol!
[Vrh] Go down
http://www.andrejboziconline.com
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 39
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

URADI SAM: Polish wax Empty
PostajNaslov: Re: URADI SAM: Polish wax   URADI SAM: Polish wax Empty18.02.13 16:53

Odličan tut, svakako će se provesti empirijska provjera. piva
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

URADI SAM: Polish wax Empty
PostajNaslov: Re: URADI SAM: Polish wax   URADI SAM: Polish wax Empty19.02.13 12:35

Hvala što si podijelio ova uputstva, ovo mi se čini kao zgodno za brzinsko osvježavanje apšisalih lula bez posebnog alata. piva
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8292
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

URADI SAM: Polish wax Empty
PostajNaslov: Re: URADI SAM: Polish wax   URADI SAM: Polish wax Empty19.02.13 13:43

Đurine kućne čarolije Very Happy Bravo, još mali hint, dodati malo paste za parkete koja u sebi sadrži silikon ( za održavanje starih nelakiranih parketa ) i dobije se smijesa vrlo slična onoj, koja se prodaje kao profi waxovi za poliranje lula... imam negdije i kompletnu recepturu.... moram potražiti, ali ovo jesu ( uz malo caranube ) glavni sastojci..... Još jednom pohvala za kreativnost....
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
ibublic
Peče me jezik
Peče me jezik
ibublic


Broj postova : 375
Join date : 02.06.2011
Age : 42
Lokacija : Zagreb

URADI SAM: Polish wax Empty
PostajNaslov: Re: URADI SAM: Polish wax   URADI SAM: Polish wax Empty19.02.13 14:20

Bravo za ovo!
[Vrh] Go down
misterno
Peče me jezik
Peče me jezik
misterno


Broj postova : 527
Join date : 05.03.2012
Age : 52
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : JFH Gljive, JFH Ruševine, McCl 5110, McB Plumcake, Žapci

URADI SAM: Polish wax Empty
PostajNaslov: Re: URADI SAM: Polish wax   URADI SAM: Polish wax Empty19.02.13 14:57

a krema za ruke čuvena 48-ica? jel se smije malo sa njome, jaaaako tanko namazati i ulaštiti?
jel probao netko?
[Vrh] Go down
LenkoSmrk
Hladan dim
Hladan dim
LenkoSmrk


Broj postova : 727
Join date : 12.12.2011
Age : 50
Lokacija : Slovenija-Prlekija

URADI SAM: Polish wax Empty
PostajNaslov: Re: URADI SAM: Polish wax   URADI SAM: Polish wax Empty21.02.13 18:57

Ja nisam ali ako me RAM ne vara drugi jesu puffy
[Vrh] Go down
Elvis Beba
Peče me jezik
Peče me jezik
Elvis Beba


Broj postova : 347
Join date : 19.01.2013
Age : 47
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Larry's Blend, Kamilica, Pirate kake

URADI SAM: Polish wax Empty
PostajNaslov: Re: URADI SAM: Polish wax   URADI SAM: Polish wax Empty21.02.13 21:22

Najbolje da Matko napravi za nas sve...
Kad vec ima sve satojke Smile
A ulje mu je vrhunske kvalitete...provjereno
[Vrh] Go down
amaru
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
amaru


Broj postova : 223
Join date : 03.04.2010
Age : 41
Lokacija : grad na 4 rijeke
Omiljeni duhani : Balkan latakia, S.-English mixture

URADI SAM: Polish wax Empty
PostajNaslov: Re: URADI SAM: Polish wax   URADI SAM: Polish wax Empty24.02.13 19:02

E ovo mi se sviđa...svaka pohvala za trud i volju, a sad na posao pa poliranje
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



URADI SAM: Polish wax Empty
PostajNaslov: Re: URADI SAM: Polish wax   URADI SAM: Polish wax Empty25.02.13 1:06

Zanimljivo, bas sam razmisljao cime bi mogao da ocistim svoju dragu pipu a da je ne ostetim ili narusim finis drveta. Odlican tutorial... Puno hvala ! Very Happy
[Vrh] Go down
fra_Perica
Oblak dima
Oblak dima
fra_Perica


Broj postova : 1553
Join date : 20.11.2011
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Tudji

URADI SAM: Polish wax Empty
PostajNaslov: Re: URADI SAM: Polish wax   URADI SAM: Polish wax Empty25.02.13 13:59

Ja svoje namažem zagrebačkim melemom pa dobro istrljam.
A s obzirom na nedavne obiteljske okolnosti možda pređem na Pavlovićevu kremu Very Happy

Nego kad se skuha ova masa jel se dobije tvrdi komad ili bude mekano/mazivo?
[Vrh] Go down
Desamp
Peče me jezik
Peče me jezik
Desamp


Broj postova : 344
Join date : 27.10.2012
Age : 56
Lokacija : Beograd-Rio de Žarkovo

URADI SAM: Polish wax Empty
PostajNaslov: Re: URADI SAM: Polish wax   URADI SAM: Polish wax Empty25.02.13 16:35

[quote="Lodir"]
Gotova smjesa izgleda ovako:

URADI SAM: Polish wax Gotovo



Prema slici a i prema odnosu količina rekao bih da je mekano/mazivo.

[Vrh] Go down
Lodir
Peče me jezik
Peče me jezik
Lodir


Broj postova : 377
Join date : 26.11.2011
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : SAV Special Tobacco, CD Three Friars, ORL Golden Sliced, McB Virginia N°1, PTR Irish Oak

URADI SAM: Polish wax Empty
PostajNaslov: Re: URADI SAM: Polish wax   URADI SAM: Polish wax Empty25.02.13 20:25

Mazivo je, ali bitno je da se prilikom hladjena mijesa da ostane ulje "izmedju" voska a ne da opet dobijes vosak i ulje.
[Vrh] Go down
http://www.andrejboziconline.com
fra_Perica
Oblak dima
Oblak dima
fra_Perica


Broj postova : 1553
Join date : 20.11.2011
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Tudji

URADI SAM: Polish wax Empty
PostajNaslov: Re: URADI SAM: Polish wax   URADI SAM: Polish wax Empty26.02.13 9:39

Odlično.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



URADI SAM: Polish wax Empty
PostajNaslov: Re: URADI SAM: Polish wax   URADI SAM: Polish wax Empty13.03.13 23:53

Upravo napravio par smjesa za poliranje pa da podijelim neiskustvo sa vama Very Happy
1.Carnauba - otopio carnaubu i izlio u posudice za držanje sapuna
2. polish wax prva smjesa - 50 grama pčelinjeg voska, 50 grama carnaube, 100 ml ulja od naranče
3. polish wax druga smjesa - 30 grama pčelinjeg voska, 35 grama carnaube, 50 ml ( extra djevičanskog hladno prešanog) maslinova ulja, 10 ml narančinog ulja (radi mirisa)
4. polish wax treća smjesa Question bućkuriš - 25 grama pčelinjeg voska, 50 grama carnaube, 50 ml maslinovog ulja, 10 ml narančinog ulja, 10 ml tungovog ulja, 10 ml propolisa (20% otopina u alkoholu)
- polish wax-ove radio tako da sam otopio vosak u duploj posudi preko grijane vrele vode, otopio u tome carnaubu, dodao ulja,promiješao da se sjedini, skinuo sa vatre, i za bućkuriš odmah kad se hladilo umiješao propolis. Par puta promješao dok se hladi, ostavljam vani preko noći da se skroz ohladi i sutra ću vidjeti što je ispalo. Nadam se da će biti cheers


Edit:15.3.2013.
Evo ovako to izgleda s lijeva na desno :carnauba(u donjoj posudici izvrnio vosak da izgleda ljepše), wax druga smjesa, wax treća smjesa-bućkuriš, wax prva smjesa
https://2img.net/r/ihimizer/img822/4333/imag0080ll.jpg


Zadnja promjena: Oja; 15.03.13 17:03; ukupno mijenjano 3 put/a.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



URADI SAM: Polish wax Empty
PostajNaslov: Re: URADI SAM: Polish wax   URADI SAM: Polish wax Empty14.03.13 0:42

hahaha, javi ako budes trebao "testere"!
Wink
[Vrh] Go down
Rip Kirby
Peče me jezik
Peče me jezik
Rip Kirby


Broj postova : 348
Join date : 28.06.2012
Age : 56
Lokacija : Opatija

URADI SAM: Polish wax Empty
PostajNaslov: Re: URADI SAM: Polish wax   URADI SAM: Polish wax Empty15.03.13 18:12

Oja je napisao/la:
Upravo napravio par smjesa za poliranje pa da podijelim neiskustvo sa vama Very Happy
1.Carnauba - otopio carnaubu i izlio u posudice za držanje sapuna
2. polish wax prva smjesa - 50 grama pčelinjeg voska, 50 grama carnaube, 100 ml ulja od naranče
3. polish wax druga smjesa - 30 grama pčelinjeg voska, 35 grama carnaube, 50 ml ( extra djevičanskog hladno prešanog) maslinova ulja, 10 ml narančinog ulja (radi mirisa)
4. polish wax treća smjesa Question bućkuriš - 25 grama pčelinjeg voska, 50 grama carnaube, 50 ml maslinovog ulja, 10 ml narančinog ulja, 10 ml tungovog ulja, 10 ml propolisa (20% otopina u alkoholu)
- polish wax-ove radio tako da sam otopio vosak u duploj posudi preko grijane vrele vode, otopio u tome carnaubu, dodao ulja,promiješao da se sjedini, skinuo sa vatre, i za bućkuriš odmah kad se hladilo umiješao propolis. Par puta promješao dok se hladi, ostavljam vani preko noći da se skroz ohladi i sutra ću vidjeti što je ispalo. Nadam se da će biti cheers


Edit:15.3.2013.
Evo ovako to izgleda s lijeva na desno :carnauba(u donjoj posudici izvrnio vosak da izgleda ljepše), wax druga smjesa, wax treća smjesa-bućkuriš, wax prva smjesa
https://2img.net/r/ihimizer/img822/4333/imag0080ll.jpg



....i? Kako to funkcionira? Kako se nanosi i polira? Sa čime? Kolika je tvrdoća i postojanot na toploj luli?
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



URADI SAM: Polish wax Empty
PostajNaslov: Re: URADI SAM: Polish wax   URADI SAM: Polish wax Empty15.03.13 23:37

Neznam odgovor. Carnauba se koristi kako je opisao g. Davorin u izradi lula, a ove paste ću tek isprobati na nekim komadima drveta(probati ću nanositi ručno krpicom i uz pomoć sajbi za poliranje) Kako bi se ponasale na luli neznam.u ovoj temi je već pisano da sličnu pastu nanesu krpom na lulu i ispoliraju isto sa krpicom. Ove paste sto sam napravio su nesto tvrdje od one s kojom je otvorena tema.Mogao bih Vama i Grgi poslati malo paste pa isprobajte(ako ste za, pošaljite adresu na PM) . Možda bi g. Davorin mogao napisati koju riječ o tome (i upozoriti ako je nešto u pastama neprimjereno za lule). Ja sam u tome neiskusan, samo sam napravio par pasti kako bi ih isprobao na nekim daskama, a ako hoćete vi isprobati na nekoj manje vrijednoj luli mogli bi nam tu ostaviti vaše kritičko mišljenje o pastama i ponašanju pasti na lulama.Ako još netko ima želju isprobati koju od pasta neka se javi i probati ću riješiti slanje i njemu ako budem u mogućnosti. Naravno gratis.
[Vrh] Go down
king1976
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
king1976


Broj postova : 126
Join date : 21.11.2012
Age : 47
Lokacija : Crikvenica
Omiljeni duhani : MM 965, EMP, Blue Mountain, Balakn Sasieni, Balakan Latakia, Town Topic

URADI SAM: Polish wax Empty
PostajNaslov: Re: URADI SAM: Polish wax   URADI SAM: Polish wax Empty16.03.13 6:36

Što se tiće izrade ovih pasti/voskova pohvala za trud, ali što se zaštite lula tiče tu je već sve rečeno i ne treba "kapeličariti" - Carnauba i to je to.
No, meni je jasno što ljude muči, a to je da se Carnauba upotrebom matira i lula nakon nekog vremena više nema onaj početni sjaj, no to nije slučaj samo s Carnaubom nego s voskovima općenito, a jednom mi je jedan jako pametan čovjek rakao kako je liku koji mu se žalio da mu je lula nakon nekog vremena izgubila sjaj rekao: "Ukoliko želiš da sjaji onda je nemoj upotrebljavati".
Koliko mi je poznato "Oja" je ove paste radio prvenstveno za zaštitu drški od noževa, a s obzirom na sastojke pojedinih ni u kojem slučaju s njima ne bi išao na lule - ima tu i terpentina, i tungovog ulja, i white špirita, a ne znam kako bi se ti mirisi uklopili s npr. MM 965 i sl......
[Vrh] Go down
Sponsored content





URADI SAM: Polish wax Empty
PostajNaslov: Re: URADI SAM: Polish wax   URADI SAM: Polish wax Empty

[Vrh] Go down
 
URADI SAM: Polish wax
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Uradi sam: Humidor
» Pepeljara za lulu - Uradi sam (DIY)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Tips and Tricks-
Forum(o)Bir: